kamera - obraz na żywo, pogoda, e-kartki, galeria zdjęć, księga gości
ogólne  aktualności  galeria  historia  przyroda  baza noclegowa  linki
Kalendarz Imprez Lato 2018 nad Polskim Morzem

Obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w piątek (01.09) w miastach Powiatu Puckiego.

fot. wladyslawowo.pl

Burmistrz Władysławowa Roman Kużel zaprasza na obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą, która odbędzie się 1 września (piątek) o godz. 18:00 w kościele pw. WNMP we Władysławowie.

Tradycyjnie już pod kościołem podstawiony będzie autobus, który po mszy zabierze delegacje i osoby zainteresowane na miejsca pamięci (pomnik przy ul. Męczenników Wielkiej Wsi i cmentarz przy ul. Gdańskiej), gdzie będzie możliwość złożenia kwiatów.

 

Uroczystości Patriotyczne 1 Września w Kosakowie

Z okazji 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej zapraszamy 1 września br. na uroczystości patriotyczne w Gminie Kosakowo: o godz. 15.00 złożymy kwiaty, wiązanki i znicze pod Pomnikiem Żołnierzy WP i AK vis-à-vis Urzędu Gminy, następnie ok. godz. 15.25 oddamy hołd poległym w Kwaterze Żołnierzy Września na cmentarzu w Kosakowie. 

Wystawa Poświęcona Obronie Kępy Oksywskiej

Sołtys i Rada Sołecka Dębogórza zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia Wystawy poświęconej Obronie Kępy Oksywskiej w 1939 roku, którą obejrzeć będzie można w Domu Kaszubskim w Dębogórzu dzięki uprzejmości mieszkańca wsi Dębogórze – pana Sebastiana Dragi. Wystawa czynna będzie w sobotę 16 września w godz. 14.00-19.00, w niedzielę 17 września w godz. 12.00-19.00 oraz w poniedziałek 18 września w godz.

08.00-12.00 (termin przewidziany dla szkół). Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie z rekonstruktorami w sobotę od godziny 16.00; w tracie spotkania przewidziano specjalne „wojskowe” atrakcje.

    © 2006-2018 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz